Witamy na naszym serwisie!

www.marionnaud.pl

Blog o perfumach, informacje o zapachach dla kobiet i meżczyzn

ordering viagra online

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Rodzaje perfum
2014-05-30 15:06

Perfumy składają się z mieszaniny związków zapachowych, które są nazwane olejkami zapachowymi i należą do grona kosmetyków, używanych przez kobiety
oraz mężczyzn. Można je podzielić na grupy. Pierwszy ich podział dokonany jest ze względu na ich różnorodną kompozycję. Tu można wyodrębnić zapachy: kwiatowe, cytrusowe, orientalne, paprociowe, aldehydowy, drzewne oraz zielone. Drugi podział dotyczy trzech podstawowych surowców, jakie wchodzą w skład perfum, to: woda, alkohol etylowy i substancje zapachowe. Trzeci podział uwzględnia pochodzenie substancji zapachowych. Dzielimy je na:
• naturalne substancje zapachowe pochodzenia roślinnego - olej eteryczny,
• naturalne substancje zapachowe pochodzenia zwierzęcego, coraz rzadziej stosowane,
• syntetyczne substancje zapachowe.
Czwarty, ostatni podział uzależniony jest od stężenia substancji zapachowej. Wyróżniamy wtedy: ekstrakt perfum, perfumy, wody perfumowane, toaletowe
i kolońskie. Najbardziej skoncentrowany zapach ma ekstrakt perfum, którego stężenie wynosi do 40% i utrzymują się na skórze kilkanaście godzin. Stężenie perfum kształtuje się w granicach 15 - 30% esencji zapachowej i może utrzymać się na skórze do 8 godzin, a nawet dłużej. Stosowane zwłaszcza w czasie wieczornych imprez. Woda perfumowana posiada od 8 do 20 % esencji zapachowej i może przetrwać na skórze do 6 godzin. Ten rodzaj perfum ma najszersze zastosowanie. Woda perfumowana polecana jest zarówno na dzień, jak i na noc. Koncentrat zapachowy wody toaletowy wynosi do 12% i zapach wyczuwalny jest do 4 godzin. Nadaje się tylko do stosowania na dzień. Najmniej trwała woda kolońska, której stężenie wynosi do 8% esencji zapachowej, na skórze wyczuwalna do 2 godzin. Rodzaj perfum dobieramy do naszej osobowości, stylu życia i własnych upodobań.

 
Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: