Witamy na naszym serwisie!

www.marionnaud.pl

Blog o perfumach, informacje o zapachach dla kobiet i meżczyzn

ordering viagra online

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Historia francuskich perfum
2014-06-09 10:29

Stolicą francuskich perfum jest gmina Grasse, która położona jest w południowej części Francji. Historia środków zapachowych rozpoczęła się tu XV wieku. Sam jej początek wziął się od pachnących olejkami rękawiczek królowej Francji Katarzyny Medycejskiej.


W tamtych czasach coraz częściej perfumowano skórzane rękawiczki. Duża fabryka o nazwie Galimard Parfumeur powstała 1747 roku. W XIX wieku otworzono następne fabryki: Fragonard Parfumeur i Molinard. Luksusowe wytwórnie francuskich perfum zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu. W dzisiejszych czasach w Grasse jest ponad 700 takich firm. Część z nich można zwiedzać. Przewodnicy władając kilkoma językami, ciekawie opowiadają o historii i produkcji perfum. W ten sposób można poznać sposób wytwarzania olejków kwiatowych, nauczyć się rozpoznawać aromaty perfum, a nawet możemy skomponować swój wyjątkowy zapach. W fabrykach umieszczone są duże pojemniki, w których przechowywane są np. płatki róż czy esencja alkoholowa. W miejscowości tej na potrzeby zakładów perfumeryjnych swoją działalność prowadzi około 20 hodowców kwiatów. W Grasse znajduje się słynne muzeum Fragonard. Na jego terenie widnieje perfumowana fontanna, która przyciąga turystów niecodziennymi zapachami. Wystawy muzealne są niesamowitą atrakcją. Istnieją tam proste eksponaty perfum, znajdujące się w zwykłych buteleczkach i ozdobne flakony substancji zapachowych. Na terenie muzeum w sklepie perfumeryjnym można zaopatrzyć się w pachnidła o wymarzonym zapachu.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: