Witamy na naszym serwisie!

www.marionnaud.pl

Blog o perfumach, informacje o zapachach dla kobiet i meżczyzn

ordering viagra online

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Produkcja perfum
2014-05-30 15:22

W dzisiejszych czasach zapachy perfum uzyskujemy, mieszając alkohole z olejkami eterycznymi. Na kuli ziemskiej jest około 200 roślin, które wydzielają olejki eteryczne. Zapach z kwiatów można otrzymać przez rozdrobnienie ich, a następnie poddanie procesowi destylacji, która polega na ogrzaniu parą wodną. W ten sposób uzyskuje się lotne olejki.


Skład perfum ściśle opracowany jest według zaleceń profesjonalistów. Najpierw powstaje roztwór, który ulega rozpuszczeniu w bardzo delikatnych alkoholach. W zależności od wyznaczonego celu, zachowuje się określone proporcje. Przykładem może być produkcja czystych perfum, gdzie łączy się alkohol z mieszaniną olejków zapachowych w proporcji 100:30, a wody toaletowej 100:10 lub 100:20. Niekiedy do produkcji używa się trochę wody. Perfumy nie nadają się do użytku, zaraz po ich sporządzeniu. Muszą poczekać jeszcze kilka tygodni zanim trafią do konsumenta. Jest to proces dojrzewania, podobny, jak przy produkcji win. Następnie perfumy zostają schłodzone i rozpoczyna się proces filtrowania, aby
w rezultacie uzyskać produkt klarowny. Zasadniczo barwa powinna świadczyć
o pochodzeniu substancji zapachowych. Barwnik do perfum dodaje się w końcowej fazie. Sama produkcja to procedura nieskomplikowana, ale trudny i pracochłonny jest wybór odpowiedniej receptury. Należy przewidzieć reakcję łączonych ze sobą substancji, zachowując stałe proporcje. Perfumy produkowane są nawet z 2000 komponentów i zazwyczaj noszą nazwę firmy, która je wytwarza.
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: