Witamy na naszym serwisie!

www.marionnaud.pl

Blog o perfumach, informacje o zapachach dla kobiet i meżczyzn

ordering viagra online

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Tajemnica współczesnych perfum
2014-05-30 15:21

Perfumy jako mieszanina olejków i środków wzmacniających tworzą kompozycje zapachowe. Odpowiednio dobrane składniki, sprawiają, że zapach jest wyjątkowy i zmysłowy. W skład kompozycji zapachowych może wejść kilkadziesiąt składników, które ulegają podziałowi na nuty zapachowe. Nutę bazową stanowią związki najbardziej trwałych substancji.


Produkty o słabej intensywności i średniej trwałości zapachu nazywane są nutą sercową lub średnią. Przewagę mają w niej zapachy korzenne i kwiatowe. Natomiast nutę wysoką, która nosi również miano nuty zmysłowej lub głowy stanowią związki o intensywnym zapachu, ale krótko utrzymującym się na skórze. Nutę głowy tworzą świeże zapachy owocowe, które najbardziej pachną zaraz po otwarciu perfum, ale szybko się ulatniają. Głębia perfum to niejednolity zapach, który zmienia się z upływem czasu. Podstawowymi składnikami perfum są:
• olejek zapachowy pozyskiwany z roślin, sporadycznie ze zwierząt,
• środek wzmacniający zapach olejku, który często posiada nieprzyjemny zapach i jest mało lotny, np. cywet, piżma czy ambra. Cywet to wydzielina gruczołów cywety z Etiopii, rzadko już w dzisiejszych czasach używany środek. Piżma to wydzielina z gruczołów piżmowca, która po rozpuszczeniu
w alkoholu daje zmysłowy zapach. Natomiast ambra to wydzielina z przewodu pokarmowego kaszalota, która dopiero po wysuszeniu nadaje zapach perfumom,
• rozpuszczalnik etanol lub mieszanina alkoholi alifatycznych. Interesujący produkt to tran i ambra, który stosuje się w środkach wzmacniających i homogenizujących.
Historyczny charakter zapachowy mają substancje pochodzące z naturalnego środowiska fauny i flory. Istnieją zapachy otrzymywanie syntetycznie, np. perfumy aldehydowe . W dalszym ciągu poszukiwane są nowe związki w celu produkowania perfum bardziej egzotycznych.
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: