Witamy na naszym serwisie!

www.marionnaud.pl

Blog o perfumach, informacje o zapachach dla kobiet i meżczyzn

ordering viagra online

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Historia perfum w starożytności
2014-05-30 15:20

Substancji zapachowych zaczęto używać już w starożytności do celów leczniczych i kosmetycznych. Nazywano je wtedy pachnidłami. Mikstury zapachowe wykorzystywano także podczas obrzędów religijnych. W tamtych czasach naturalnym źródłem perfum były rośliny i zwierzęta. Niekiedy ich ceny przewyższały wartość złota czy srebra. Nie znano w tym okresie destylacji alkoholowej. Do wyrobu stosowano metodę zimnego lub gorącego zamaczania w tłuszczu. W związku z ich produkcją, perfumy miały konsystencję oleistą. Zapachy były używane w zależności od kultury starożytnej cywilizacji. Egipcjanie po kąpieli namaszczali swoje ciało pachnącymi olejkami i maściami. W Chinach były zapalane w pokojach kadzidełka, a w pościeli umieszczane saszetki z pachnącym proszkiem.


Natomiast do koszy z brudną bielizną Chińczycy wkładali korę, pochodzącą z aromatycznych drzew, aby niwelować nieprzyjemne zapachy. W Chinach po uroczystościach, wychodzącym gościom wręczano kawałki impregnowanego papieru. Papier ten nasączano jaśminowymi perfumami, aby nie był wyczuwalny zapach wina. Chińskie pieniądze, które były drukowane na jedwabiu także perfumowano. Wszelkiego rodzaju zapachy kwiatowe uwielbiali Rzymianie, stosując do wypychania materaców płatki róż. Natomiast Arabowie używali przeróżnych związków zapachowych, którymi perfumowali swoje ciało. Stosowali one w swoich domach kadzidła, a dłonie po posiłkach obmywali perfumowaną wodą. Według wierzeń arabskich człowiek pachnący otoczony jest aniołami. Perfumy w starożytności używano w świątyniach lub zamożnych domach.
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: