Witamy na naszym serwisie!

www.marionnaud.pl

Kosmetyki i perfumy

ordering viagra online

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
2014-05-30 15:19

W dzisiejszych czasach nowoczesny mężczyzna, który ceni elegancję i styl oraz zainteresowany jest trendami panującymi w modzie, powinien posiadać profesjonalnie dobrane perfumy. Atrakcyjnymi perfumami dla mężczyzn są substancje o delikatnych zapachach, ale wyraziste i dopasowane do rodzaju skóry. Wymagający mężczyzna używa perfum o unikatowym zapachu. Perfumy produkowane są w taki sposób, aby wywołać odpowiednie wrażenie i emocje. Mężczyźni mogą używać czyste perfumy lub wody perfumowane, toaletowe lub kolońskie. Czyste perfumy, wysokiej jakości są drogie. Do dobrych perfum męskich, o niewygórowanych cenach można zaliczyć, np. Coty, Adidas czy Revlon. Wysokiej klasy produkty to, np. marka Chanel, gdzie cena perfum przekracza 150 zł. Do wyrobu ekskluzywnych perfum stosowane są drogie, unikatowe składniki o egzotycznych zapachach.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-06-09 10:29

Stolicą francuskich perfum jest gmina Grasse, która położona jest w południowej części Francji. Historia środków zapachowych rozpoczęła się tu XV wieku. Sam jej początek wziął się od pachnących olejkami rękawiczek królowej Francji Katarzyny Medycejskiej.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-06-09 10:28

Historia perfum pochodzi z Francji. Tam zaczęto produkować substancje zapachowe, o światowej sławie. Największą popularnością wśród kobiet cieszą się zapachy z rodziny kwiatów. Do końca XIX wieku kobiety używały perfum przeważnie o zapachu tylko jednego kwiatu. Z czasem perfumy zaczęto wzbogacać o zapachy innych kwiatów. Jednak wciąż górowała jedna nuta kwiatowa.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-06-09 10:28

Każdego roku producenci zakładów kosmetycznych wzbogacają rynek o nowe, niepowtarzalne zapachy. Perfumy tworzone z naturalnych, białych kwiatów potrafią uszczęśliwić wielu konsumentów. Na szczególnie wyróżnienie zasługuje biała orchidea, która jest symbolem niewinności.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-06-09 10:27

Do produkcji perfum aldehydowych wykorzystuje się olejki naturalne, np. różane czy sosnowe. Pachnidła otrzymuje się również drogą syntetyczną. Jest to najczęściej stosowana metoda w przemyśle chemicznym. Perfumy posiadają bogata kompozycję olejków aromatycznych. Duża ilość aldehydów powoduje, że zapach ich jest intensywny, nadające się na wieczorne imprezy. Potrafią one łączyć wszystkie nuty zapachowe, tworząc jednolitą całość, o niepowtarzalnej woni. Do najbardziej popularnych perfum opartych na bazie aldehydów należą: Le Dix, Arpege, White Linen, Rive Gauche.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-06-09 10:27

Hugo Boss to marka znanych perfum na świecie, szczególnie ceniona przez mężczyzn. Fabryka zajmująca się produkcją tych słynnych perfum posiada swoją mroczną tajemnicę. Powstała w niemieckim mieście Metzingen. Założył ją w 1923 roku Hugo Ferdinand Boss i stąd pochodzi ich nazwa. Od 1938 roku produkowane tam były mundury wojskowe dla Schutzstaffel. W czasie II Wojny Światowej wykorzystywano do pracy niewolniczej polskich i francuskich robotników. W Hugo Boss pracowały przeważnie kobiety. W 1953 roku produkowano tam garnitury męskie i koszule.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-05-30 15:22

W dzisiejszych czasach zapachy perfum uzyskujemy, mieszając alkohole z olejkami eterycznymi. Na kuli ziemskiej jest około 200 roślin, które wydzielają olejki eteryczne. Zapach z kwiatów można otrzymać przez rozdrobnienie ich, a następnie poddanie procesowi destylacji, która polega na ogrzaniu parą wodną. W ten sposób uzyskuje się lotne olejki.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-05-30 15:21

Perfumy jako mieszanina olejków i środków wzmacniających tworzą kompozycje zapachowe. Odpowiednio dobrane składniki, sprawiają, że zapach jest wyjątkowy i zmysłowy. W skład kompozycji zapachowych może wejść kilkadziesiąt składników, które ulegają podziałowi na nuty zapachowe. Nutę bazową stanowią związki najbardziej trwałych substancji.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-05-30 15:20

Substancji zapachowych zaczęto używać już w starożytności do celów leczniczych i kosmetycznych. Nazywano je wtedy pachnidłami. Mikstury zapachowe wykorzystywano także podczas obrzędów religijnych. W tamtych czasach naturalnym źródłem perfum były rośliny i zwierzęta. Niekiedy ich ceny przewyższały wartość złota czy srebra. Nie znano w tym okresie destylacji alkoholowej. Do wyrobu stosowano metodę zimnego lub gorącego zamaczania w tłuszczu. W związku z ich produkcją, perfumy miały konsystencję oleistą. Zapachy były używane w zależności od kultury starożytnej cywilizacji. Egipcjanie po kąpieli namaszczali swoje ciało pachnącymi olejkami i maściami. W Chinach były zapalane w pokojach kadzidełka, a w pościeli umieszczane saszetki z pachnącym proszkiem.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-05-30 15:18

Perfumy dla kobiet posiadają w swoim składzie inną kompozycję, niż perfumy męskie. Są one zazwyczaj o delikatnym, lekkim zapachu. W zależności od własnej osobowości, okazji czy pory roku dobieramy rodzaj perfum. Mogą to być, np. zapachy przebojowe, romantyczne albo zmysłowe. Wszystko również zależy od sposobu bycia i upodobania kobiety, a także od kwoty jaką dysponuje. Należy wybrać perfumy, idealnie dopasowując do charakteru kobiety. Dla pań polecane są ekstrakty perfum, które nanosimy na ciało, czyste perfumy lub roztwory perfumeryjne. Do tych roztworów należy: woda perfumowana i toaletowa. Ekskluzywne perfumy są bardzo drogie. Niedrogie kompozycje perfum przeważnie krótko utrzymują się na skórze. Najtańsza jest woda toaletowa, ale krótkotrwała.

 

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM